{month}
{day}

TANAK- ÉRTAK Borsod megyei szabadidős tollaslabda verseny

Harmadik alkalommal került megrendezésre a tollaslabda megyei szabadidős verseny Alsózsolcán. Szép számmal jelentek meg a tollaslabda szerelmesei 28 fiú és 19 leány mérte össze ügyességét, erejét és sokszor szerencséjét. Voltak akik még csak most ismerkedtek a sportággal, de sokan már „profi” módon játszottak, köszönhetően az őket felkészítő tanáraiknak.

Résztvevő intézmények:

1.      Alsózsolcai Herman Ottó Általános Iskola és AMI Benedek Elek Tagintézménye/rendező/

2.      Miskolci Éltes Mátyás Általános Iskola és EGYMI

3.     B-A-Z. Megyei Speciális Közoktatási és Módszertani Intézmény Ózd

4.      Miskolci Éltes Mátyás Általános Iskola és EGYMI Tüskevár Tagintézménye

5.      B-A-Z. Megyei Speciális Közoktatási és Módszertani Intézmény Kurityán

6.      MSZC Martin János Szakközépiskolája és Szakiskolája

7.     Miskolci Kézfogás Baptista Szakiskola

A versengés két kategóriában /fiú- leány/ zajlott. A verseny célja a sportszerű versengés, a sportág megszerettetése, tapasztalat gyűjtés volt.

A  fiú és lány mezőny 3-4 fős csoportokban körmérkőzés formájában kezdte meg a küzdelmeket. A csoport I-II  helyezettje a főtáblán folytatta egyenes kiesés formájában.

Az aranyérmet szereztek: Papp Cintia; Polgár Ilona, Balog Roland; Balog Szabolcs